Miresevini ne forum ju urojm te kaloni çaste te bukura dhe kenaqesi pa fund...

Powered By:Valmir Shala
 
ForumForum  PortalPortal  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share
 

 Beni refresh Desktopi automatikisht

Shko poshtë 
AutoriMesazh
noah~hack
Admin
noah~hack

Numri i postimeve : 275
Join date : 24/01/2010
Age : 26

Beni refresh Desktopi automatikisht Empty
MesazhTitulli: Beni refresh Desktopi automatikisht   Beni refresh Desktopi automatikisht EmptyWed Feb 10, 2010 6:00 pm

Nese doni ta beni desktopit refresh automatikisht shkojme keshtu :
SHkoni Start Klikoni Run shkuani regedit dhe klikoni OK.
Do te hapet nje dritare , aty kerkojeni kete:
HKEY_LOCAL_MACHINE / System / CurrentControlSet / Control / UpdateMode.
Ne dritaren e djathte klikoni Edit DWORD shkruani nga 1 deri 5(keta 1-5 jane sekonda).
Beni Restart Kompjuterit dhe desktopi do te behet refresh qdo 1-5 sekonda varet sa e keni shkruar aty
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.v-shala.tk
 
Beni refresh Desktopi automatikisht
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Miresevini ne forum ju urojm te kaloni çaste te bukura dhe kenaqesi pa fund...  :: Tutoriale&Mesime :: Tutoriale&Mesime-
Kërce tek: