Miresevini ne forum ju urojm te kaloni çaste te bukura dhe kenaqesi pa fund...

Powered By:Valmir Shala
 
ForumForum  PortalPortal  CalendarCalendar  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share | 
 

 Si të ndertojmë një server per CS

Shko poshtë 
AutoriMesazh
noah~hack
Admin
noah~hack

Numri i postimeve : 275
Join date : 24/01/2010
Age : 25

MesazhTitulli: Si të ndertojmë një server per CS   Fri Feb 12, 2010 6:49 pm

Ka metoda të ndryshme për krijimin e serverave te CS por qe edhe nje metod tjeter nga une

Se pari duhet ti kemi të instalua Counter-Strike 1.6 dhe patchin v21.
Zakonisht instalohet në diskun C:/ dhe kur e mbrarojmë instalimin shkojmëâ??

MY COMPUTER/Program Files dhe Hapim Folderin VALVE (ky eshte folderi i lojes):


Kurt a hapim folderin VALVE shkojmë dhe gjejmë HLDS Launcher dhe klikojmë në të për të hapur


Pastaj sic po e shihni më poshtë kur e hapim duhet plotesuar disa gjana sikurse jan lloji I lojes, emir I serverit, zgjedhja e stazes, siguria per cheats etj dhe në fund kur e mbarojmë shkojmë START SERVERâ??shiko foto:


Presim sa të atkivizohet serveri dhe aktivizimi perfundojâ??.Shikojmë si duket, aty kemi mundesin per te vendosur edhe passwordin per lojtarët I cili ndalon hyrje pa e ditur passin, kurse IP adressa e serverit eshte ajo ku shkruan IP ADDRESSKetu shohim dritaren ku mund të konfigurojmë serverin si pershembull të caktojmë kohë sa do të zgjatë raundi, koha e pergjithshme, frezze time, me sa para do të fillojmë lojen etj etj... Laughing lol!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.v-shala.tk
 
Si të ndertojmë një server per CS
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» No server response
» New online chess server, www.easychess.com
» Chess-Tournament-Results-Server
» FICS - Free Internet Chess Server
» No server response

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Miresevini ne forum ju urojm te kaloni çaste te bukura dhe kenaqesi pa fund...  :: Counter Strike :: Counter Strike-
Kërce tek: