Miresevini ne forum ju urojm te kaloni çaste te bukura dhe kenaqesi pa fund...

Powered By:Valmir Shala
 
ForumForum  PortalPortal  CalendarCalendar  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share | 
 

 Triku per Mozilla FireFox qe shpejeson kerkimin e faqeve

Shko poshtë 
AutoriMesazh
noah~hack
Admin
noah~hack

Numri i postimeve : 275
Join date : 24/01/2010
Age : 25

MesazhTitulli: Triku per Mozilla FireFox qe shpejeson kerkimin e faqeve   Wed Jan 27, 2010 7:39 pm

Triku per Mozilla FireFox qe shpejeson kerkimin e faqeve
Triku i Firefox-it

me pare ishte tuto anglisht por gjeta kohen dhe e perktheva ne gjuhen shqipe dhe jam munduar qe ta sqaroj sa me kjart:

1)se pari aty ku ne shkruajm faqen per ta qelur p.sh google ne shkrujam "about:config" pa thojza
pastal e gjejm kete:

a)network.http.pipelining-----------klikojm 2 here pra behet true

b)network.http.proxy.pipelining-------klikojm edhe ktu 2 here dhe e bejme true

c)network.http.pipelining.maxrequests--------kurse ktu klikojm 2 here dhe ja bejme aty te value(vlera) 30 dhe kjo do te thote se do te kerkoj 30 here ne njëherë

3) ne fund kliko kudo dhe kliko me tastin e djatht ne maus New-> Integer dhe e emertojm ate: "nglayout.initialpaint.delay"-pa thojza dhe klikojm 2 here dhe aty tek value(vlera) ne e bejme "0"
kjo vlere eshte sasia
e kohes qe shfletuesi pret para se vepron ne imformatat qe ai merr...

Nese ju perdorni konektimin broadband
faqet e juaja qe ju do kerkoni do te hapen shum me shpejt..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.v-shala.tk
 
Triku per Mozilla FireFox qe shpejeson kerkimin e faqeve
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Can't log in on firefox browser
» Firefox 4 - Mybrute stuff

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Miresevini ne forum ju urojm te kaloni çaste te bukura dhe kenaqesi pa fund...  :: Tutoriale&Mesime :: Tutoriale&Mesime-
Kërce tek: