Miresevini ne forum ju urojm te kaloni çaste te bukura dhe kenaqesi pa fund...

Powered By:Valmir Shala
 
ForumForum  PortalPortal  CalendarCalendar  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share | 
 

 Blloko faqet qe nuk deshironi t'i hapni.

Shko poshtë 
AutoriMesazh
noah~hack
Admin
noah~hack

Numri i postimeve : 275
Join date : 24/01/2010
Age : 25

MesazhTitulli: Blloko faqet qe nuk deshironi t'i hapni.   Wed Jan 27, 2010 7:44 pm

Blloko faqet qe nuk deshironi t'i hapni.

--------------------------------------------------------------------------------

Ne kete tutorial,do te mesoni se si te bllokoni ato faqe qe nuk deshironi ti hapni,
Veprojme keshtu:

Hapim Local Disk C: shkojm Windows/System32/Drivers/Etc/Hosts dhe nese shfaqet se me qka deshirojme ta hapim,e hapim me NotePad

pastaj,per ta bllokuar ueb-faqen qe deshirojme e shkruajme
"127.0.0.2 www.faqjaqedonimeblloku.com " nën (per fundi )
127.0.0.1 localhost. ,
dhe shkojm file - save dhe provone se a po mundeni me hap ate faqe qe e keni bllokuar

Me nderime, n' Lennt.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.v-shala.tk
 
Blloko faqet qe nuk deshironi t'i hapni.
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Miresevini ne forum ju urojm te kaloni çaste te bukura dhe kenaqesi pa fund...  :: Tutoriale&Mesime :: Tutoriale&Mesime-
Kërce tek: