Miresevini ne forum ju urojm te kaloni çaste te bukura dhe kenaqesi pa fund...

Powered By:Valmir Shala
 
ForumForum  PortalPortal  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share
 

 Qysh Me Qel Server (Funksionon 100%)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
noah~hack
Admin
noah~hack

Numri i postimeve : 275
Join date : 24/01/2010
Age : 26

Qysh Me Qel Server (Funksionon 100%) Empty
MesazhTitulli: Qysh Me Qel Server (Funksionon 100%)   Qysh Me Qel Server (Funksionon 100%) EmptyWed Jan 27, 2010 6:56 pm

v1. hini qitu edhe downllodojeni cs 1.6 server creator http://www.speedyshare.com/670482265.html
2. bone ni follder ne local disk edhe vnoja emrin HLDS
3. masnej e qel installerin ne qat server creator qe e keni downllodu edhe e instaloni ne qat direktori C:/HLDS. prit pak deri sa tQeelet ni sen i kaltert edhe qaty pret 2or e gjys deri n3or e gjys maksimum [nvaret qysh e ki rrjetin]. kur tKryhet instalimi shko ne C:/HLDS edhe kqyre follderi a i ka 315 MB nese s'i ka qaq duhet me bo edhe niher qit instalim
4. hin ne cstrike follder edhe gjeje server.cfg edhe qele me WordPad edhe gjeje sv_lan qe osht 1 bone 0.
Tash e ki ni server qe munesh me aktivizu kur te hin ne C:/HLDS hlds.exe
qitash kena me instalu amxmodx edhe me qit serverin nSheher
5. downlodoje qitu amxmodx installer http://www.speedyshare.com/302884789.html
6. (qitash kur ja nis me instalu ngo mire) e prek "I accept Terms" edhe next
masnej ta qet ku po don me rujt e run qashtu qysh osht C:/Program Files/AmxModX masnej e prek install. masnej kur t'Instalohet programi e prek FINISH me tik ne Run amxmodx installation. kur tQelet edhe ni fajll tjeter e prek "I accept the terms" edhe next. masnej e prek "select mod directory" edhe e prek next. masnej ki me shkru aty C:HLDS\cstrike per me instalu qaty.
qitash qikjo faze osht shum e randsishme.!
fileden.com/files/9/9/141...6d-cstrike.zip qitu e downllodoni cstrike module. unzipoje qat fajll qe e ki downllodu edhe njekohsisht qele edhe follderin amxmodx(qe gjendet ne C:\HLDS\cstrike\addons\amxmodx). tash ne qat fajll qe e ke downllodu i ki qito folldera: configs, plugins, scripting, data edhe modules.tash qito folldera i ki edhe ne qit follder C:\HLDS\cstrike\addons\amxmodx. tash qatyne follderave jau bon replace si nFoto .

Qysh mi bo adminat
per mi bo adminat osht teper thjesht.
shkon C:\HLDS\cstrike\addons\amxmodx\configs\users.ini. tash qitu users.ini e qel edhe shkon nFund e ki
"loopback" "" "abcdefghijklmnopqrstu" "de" tash e bon qishtu
"emri i adminit" "pasi i adminit" "abcdefghijklmnopqrstu" "a"
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.v-shala.tk
 
Qysh Me Qel Server (Funksionon 100%)
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» No server response
» New online chess server, www.easychess.com
» Chess-Tournament-Results-Server
» FICS - Free Internet Chess Server
» No server response

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Miresevini ne forum ju urojm te kaloni çaste te bukura dhe kenaqesi pa fund...  :: Tutoriale&Mesime :: Tutoriale&Mesime-
Kërce tek: