Miresevini ne forum ju urojm te kaloni çaste te bukura dhe kenaqesi pa fund...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Miresevini ne forum ju urojm te kaloni çaste te bukura dhe kenaqesi pa fund...

Powered By:Valmir Shala
 
ForumForum  PortalPortal  Latest imagesLatest images  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

 

 Si me rrit shpejtsin e internetit juaj 20% ma te madhe !!!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
noah~hack
Admin
noah~hack


Numri i postimeve : 275
Join date : 24/01/2010
Age : 29

Si me rrit shpejtsin e internetit juaj 20% ma te madhe !!! Empty
MesazhTitulli: Si me rrit shpejtsin e internetit juaj 20% ma te madhe !!!   Si me rrit shpejtsin e internetit juaj 20% ma te madhe !!! EmptySun Feb 14, 2010 9:04 pm

Zakonisht internetin qe e marrim nga providerat tone,p.sh ADSL.20% te internetit ndalet per WINDOWS kurse ne mundemi me ba kshtu:

shkojm ne START pastaj RUN , "gpedit.msc" pastaj nalt

: "Local Computer Policy" pastaj

"Computer Configuration" pastaj "Administrative Templates"pastaj SELEKTOJE

"Network" then "QOS Packet Scheduler"

pastaj "Limit Reservable Bandwidth".

kliko dy her ne: Limit Reservable bandwidth. aty thot: is not configured, por eshte normale pastaj ." By default, the Packet Scheduler limit

:

zakonisht system bandwitch eshte 20%, por ti mundesh me ndal at 20% pra kfinta asht e ban ENABLE reservable bandwidth, edhe e ndron e ban 0% . edhe e klikon APLY edhe OK qaq edhe ek ije rrjetin 20 % me te shpejt.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.v-shala.tk
 
Si me rrit shpejtsin e internetit juaj 20% ma te madhe !!!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Miresevini ne forum ju urojm te kaloni çaste te bukura dhe kenaqesi pa fund...  :: Tutoriale&Mesime :: Tutoriale&Mesime-
Kërce tek: