Miresevini ne forum ju urojm te kaloni çaste te bukura dhe kenaqesi pa fund...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Miresevini ne forum ju urojm te kaloni çaste te bukura dhe kenaqesi pa fund...

Powered By:Valmir Shala
 
ForumForum  PortalPortal  Latest imagesLatest images  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

 

 Rrite shpejtesin e Pc-s

Shko poshtë 
AutoriMesazh
noah~hack
Admin
noah~hack


Numri i postimeve : 275
Join date : 24/01/2010
Age : 29

Rrite shpejtesin e Pc-s Empty
MesazhTitulli: Rrite shpejtesin e Pc-s   Rrite shpejtesin e Pc-s EmptySun Feb 14, 2010 9:05 pm

Bej Kompjuterin tuaj me te Shpejt.
Shkojm

start > run > Shkruaj regedit dhe ENTER
Hapet Dritarja Regedit Pastaj Shkoni :


HKEY_LOCAL_MACHINE > SYSTEM > CurrentControlSet > Control > SessionManager > MemoryManagement > PrefetchParameters

Tani Gjeni :
--EnablePrefetcher--
aty e keni 3 Ju beneni 5.
Pasi ta Kryeni ne Regedit ristartoni Kompjuterin..


ne Qoftse doni me shpejt
Prefetch disable
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\Session Manager\Memory
Management\PrefetchParameters\ enablePrefetcher aty ?shte 5 ju b?neni 1
Pastaj ristaroni.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.v-shala.tk
 
Rrite shpejtesin e Pc-s
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Miresevini ne forum ju urojm te kaloni çaste te bukura dhe kenaqesi pa fund...  :: Tutoriale&Mesime :: Tutoriale&Mesime-
Kërce tek: