Miresevini ne forum ju urojm te kaloni çaste te bukura dhe kenaqesi pa fund...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Miresevini ne forum ju urojm te kaloni çaste te bukura dhe kenaqesi pa fund...

Powered By:Valmir Shala
 
ForumForum  PortalPortal  Latest imagesLatest images  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

 

 Krijo Wallpaper te fort

Shko poshtë 
AutoriMesazh
noah~hack
Admin
noah~hack


Numri i postimeve : 275
Join date : 24/01/2010
Age : 29

Krijo Wallpaper te fort Empty
MesazhTitulli: Krijo Wallpaper te fort   Krijo Wallpaper te fort EmptyTue Feb 16, 2010 10:22 am

---------------------------------------
Tutorial by : CraCker-noah~
----------------------------------------
Ky eshte nje trik mund te them me i miri deri me tani qe kam mesuar, une personalisht e gjeta me nje forum te huajin ne gjuhen angleze dhe
e perktheva ne shqip duke i ndjekur udhezimet e autorit te kesaj metode, pra ndiqni hapat ne vazhdim....

E hapim Paintin pastaj Image qe gjindet nalt,

shkojme Attributes dhe aty te width: bane 2 gjithashtu edhe te hight: bane 2 por kujdes duhet te jen pixela i keni aty ne mes

dhe pastaj klikojm ne wiev qe gjendet lart pastaj Zoom pastaj custom dhe zgjedhim 800%

tani ju mund te shihni nje katror te vogel te bardhe, dhe tash shkojm shktu...

merrni ngjyren e zez te lapsit dhe klikojm ne anen e majt lart te katrorit te bardhe,

pastaj ne anen e majt posht vendosim ngjyr hiri te mbyllur,

ne anen e djatht lart vendosim ngjyren e gjelbert te qelt,

tani katrori po duket me 4 ngjyra,

tani e ruajm ne desktop apo ku do qoft,

klikojm me te djathten ne Desktop pastaj Properties

shkojm te opcioni Desktop pastaj Browse dhe e gjejm ku e kemi ruajtur punimin dhe klikojm njehere mbi te

pastaj Open pastaj Ok dhe tani e keni wallpapersin e puruar nga ju me paint, besoj se keni me qen te habitur me punen qe bet,

mos te harrojm te ceki se ngjyrat mundeshme ja

lan qfare dush edhe pse i kom cek une keto me te theksume qe jane.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.v-shala.tk
 
Krijo Wallpaper te fort
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Miresevini ne forum ju urojm te kaloni çaste te bukura dhe kenaqesi pa fund...  :: Tutoriale&Mesime :: Tutoriale&Mesime-
Kërce tek: