Miresevini ne forum ju urojm te kaloni çaste te bukura dhe kenaqesi pa fund...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Miresevini ne forum ju urojm te kaloni çaste te bukura dhe kenaqesi pa fund...

Powered By:Valmir Shala
 
ForumForum  PortalPortal  Latest imagesLatest images  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

 

 Rregullat Ne Forum

Shko poshtë 
AutoriMesazh
noah~hack
Admin
noah~hack


Numri i postimeve : 275
Join date : 24/01/2010
Age : 29

Rregullat Ne Forum Empty
MesazhTitulli: Rregullat Ne Forum   Rregullat Ne Forum EmptyWed Jan 27, 2010 9:18 pm

Rregullat Ne Forum

Para se te postoni, tema dhe mesazhe ju lutem qe ti lexoni keto rregulla dhe ti pranoni ato, perndryshe do te detyrohemi te ju largojm? nga Forumi!


1. Fjalet banale, ofendimet dhe ato orale (fyerjet) nuk lejohen...(nje veprim i tille i perseritur disa here mund te rezultoje ne ndalimin e hyrjes ne Forum). Per tu shprehur me lirshem ju jepet mundesia te bisedoni ne Forumin: "Bisede e Lire" mirpo prap pa perdorur ofendime apo ndonje fjal banale.


2.ShoutBox qe eshte ne Forum, nuk eshte per bisede te madhe por vetem per nje pershendetje te shkurt sa mu mor vesh kete gje ju duhet ta dini,poashtu ndalohet ndihma ne ShoutBox dhe reklamimi i Webfaqeve3. Informacioni i dhene brenda ne Forum i perket Forumit dhe cdo anetar ka pergjegjesi mbi cka shkruhet nen emrin e tij ne Forum.4. Emri (nicki) qe ju do te zgjidhni per tu regjistruar ne Forum, duhet te jete i tille qe te mos permbaje fjale banale, ose qe shkaktojne tension, gjithashtu dhe fjale te tjera te cilat mund te krijojne keqkuptime si: administrator, moderator, supermoderator. Ne rast te tille emri do tju ndryshohet ose te fshihet.teresisht nga Forumi...5. Gjuha zyrtare ne Forum eshte Shqip. Anglishtja dhe Gjermanishtja mund te perdoren dhe gjuh tjera pjeserisht. dhe ndalohet rrepsisht ofendime nacionale,jemi forum per te gjith.6. Rreklamat e gjera dhe te pautorizuara ne Forum jane te ndaluara. Dicka e tille do te rezultoje ne fshirjen ose editimin e mesazhit.7. Temat duhen te postohen ne vendet e duhura, dhe perseritjet e shpeshta te gabimeve me postime do te bjere deri tek largimi i antarit nga Forumi!
Gjithashtu Prezentimi Ne Forum Eshte i Domosdoshem8.Per te bërë Kerkese Ju duhet Te Prezentoheni njeher.. Si dhe kerkesa kur te behet duhet te kete titull se per ç'fare behet fjale me prefixin perpara psh
[Kerkes] Pom duhet Windows
[Ndihm] Mu ka prish Msn etj.
,Jo Vetem ( "NDIHME" ) Shenimet e tilla siq jane ( hsahjsgah ) jane te ndaluara rreptsisht.


9. Moderatorët
Moderatorë kanë të drejtë të bëhen anëtarët e rregullt të cilët kanë një numër të konsiderueshëm të postimeve. Poashtu për të qenë Moderatorë, anëtari i forumit nuk duhet të ketë pranuar vërejtje paraprakisht nga Admin/Mod të forumit. Për t'u bërë Moderator ju duhet të parashtroni kërkesën tek Administratori i forumit dhe ne brenda një kohe të shkurtër do t'ju kthejmë përgjegje. Administratorët/Moderatorët kanë për detyrë që të mirëmbajnë punën e forumit. Ata nuk janë kundër askujt personalisht dhe nëse ndonjëherë ju fshihet postimi mos mendoni se Admin/Mod ka diçka personale kundër jush.

10. Editimi i postimeve
Administratorët/Moderatorët kanë të drejtë të editojnë apo fshijnë postimet tuaja nga forumi nëse janë në kundrshtim me Rregulloren e Forumit. Nëse mendoni se iu është bërë e padrejtë në fshirjen apo editimin e postimeve ju lutem kontaktoni Administratorin e Forumit (valmirz.z@hotmail.com)11.Regjistrimi Ne Forum, do te thote se keni pranuar çdo rregull te mesiperm, prandaj nje veprim i tille kerkon nje pjesemarrje sa me dinjitoze. Nicki Juaj apo Username te cilin e keni nuk duhet te permbaje fjale banale dhe nuk guxon te jet si Moderator,Super Mod,etj.. apo diqka te tille ne rast se merrni username apo nick qe nuk eshte e lejume ne Forum jemi te detyruar per te ju fshire nga Forumi


12.Ndrrimi i USERNAME apo nickit eshte e lejume vetem 1 here Pra mendohuni mire se qysh doni ta keni nickin


ENGLISH RULES

Before you post themes and messages please read these rules and accept them, otherwise you will be forced to remove you from the Forum!


1.Banal words, insults and oral (insults) are not allowed ... (Such action is repeated several times can result in stopping the entry in the forum). To express to you the opportunity to freely talk to the Forum: "free conversation" but again without using any banal words or insults garden.


2.ShoutBox which is in Forum ,it is not for great conversation, but is only for a short talking (just for saying HI to a friend), this you must know, also requests, help, questions and web pages advertising are prohibited in ShoutBox.


3. The information provided within the Forum regarding the Forum and each member has the responsibility on which is written under his name in the Forum.


4. Name (nick-name) that you will choose to be registered at the forum, should be such that it doesn't contain banal word, or that cause tension, and also other words which could create misunderstandings as administrator, moderator, supermoderator . In such cases you will change the name or it will be deleted from the Forum ...


5. Forum in the official language is Albanian. English and German language can be used and the other partially. National insults are prohibited, our Forum is for everyone.6. Extensive and unautorised advertising in Forum are prohibited. Something like this will result in deleting or editiing of message.7. Topics must be posted in appropriate places, and frequent repetition of the posts with errors will drop user to the removal from the forum-
Also Presentation in Forum is necessary.


8. To Request, You must Introduce first .. When you write a request, the title should have a prefix before.
For Example:
[Request] I need Windows...
[Help] My msn is broken ...
Not only ( "[help]"), such Notes (hsahjsgah) are prohibited.


9. Moderators
Moderators have the right to become regular members who have a considerable number of posts. Also to be Moderators, a member of the forum should not have received advance warning from Admin / Mod forum. To become Moderator you must submit the request to the administrator of the forum and within a short time you will answer back. Administrators / Moderators have the duty to maintain the work of the forum. They are not against anyone personally, and if you ever post deleted not think Admin / Mod has something personal against you.


10. Edits posts
Administrators / Moderators have the right to edit or remove your posts from the forum if you are against the Rules of the Forum. If you think that is unfair to make deletion or editimin mailing please contact the Forum Administrator (valmirz.z@hotmail.com)


11. Enrollment at the forum, it means that you have accepted the above rules of Forum, so such a move requires a more dignified participation. If Your nick-name or Username contain banal words or some as Moderator, Super Mod, etc. .. or something that is not allowed in the Forum, we are forced to delete you from the forum.


12. Each member has the right to change the name only once. So you must think well what kind onf username do you want.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.v-shala.tk
 
Rregullat Ne Forum
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Hack phbb Forum

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Miresevini ne forum ju urojm te kaloni çaste te bukura dhe kenaqesi pa fund...  :: Qendra E Forumit :: Rregullat E Forumit-
Kërce tek: