Miresevini ne forum ju urojm te kaloni çaste te bukura dhe kenaqesi pa fund...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Miresevini ne forum ju urojm te kaloni çaste te bukura dhe kenaqesi pa fund...

Powered By:Valmir Shala
 
ForumForum  PortalPortal  Latest imagesLatest images  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

 

 Nokia X6 me 16 gigabajt memorie

Shko poshtë 
AutoriMesazh
noah~hack
Admin
noah~hack


Numri i postimeve : 275
Join date : 24/01/2010
Age : 29

Nokia X6 me 16 gigabajt memorie Empty
MesazhTitulli: Nokia X6 me 16 gigabajt memorie   Nokia X6 me 16 gigabajt memorie EmptyFri Jan 29, 2010 12:33 am

Nokia X6 me 16 gigabajt memorie Nokia-x6

Nokia ka paraqitur telefonin celular X6 me 16 gigabajt memorie si alternativë më të përballueshme të modelit me 32 gigabajt.
Nokia X6 është paralajmëruar qysh në muajin shtator të vitit të kaluar. Prodhuesi e ka paramenduar këtë telefon si pajisje multimediale për përdoruesit të cilët nuk duan të heqin dorë nga koleksioni i tyre video e audio derisa janë në lëvizje. Atëbotë ishte paralajmëruar pajisja me 32 gigabajt edhe ekran të diagonales 3.2 inç i ndjeshëm në prekje.

Pak para se të lëshonte modelin X6 në tregun evropian Nokia ka vendosur të ofrojë edhe modelin me 16 gigabajt memorie i cili do të duhej të jetë më i përballueshëm nga çmimi sesa ai që ishte paralajmëruar fillimisht.

Specifikat tjera të telefonit janë identike: Fotoaparat prej 5 megapiksela me thjerrëz dhe blic të Carl-Zeiss, A-GPS, busollë e integruar dhe Nokia Maps, konektor microUSB, WLAN, Bluetooth 2.0 dhe bartje të dhënave me anë të protokollit HSDPA.

Nuk mund të vërejmë se Nokia i ka pajisur celularët e vet X6 në të njëjtën mënyrë si edhe Apple që ka bërë me pajisjet e veta iPhone 3GS. X6 e as iPhone nuk e kanë mundësinë e zgjerimit të memories me kartela që nuk na çudit ky fakt për Apple, por është bukur e pazakontë për Nokian.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.v-shala.tk
 
Nokia X6 me 16 gigabajt memorie
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Miresevini ne forum ju urojm te kaloni çaste te bukura dhe kenaqesi pa fund...  :: Qendra E Forumit :: Te Rejat Rreth Teknologjise-
Kërce tek: