Miresevini ne forum ju urojm te kaloni çaste te bukura dhe kenaqesi pa fund...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Miresevini ne forum ju urojm te kaloni çaste te bukura dhe kenaqesi pa fund...

Powered By:Valmir Shala
 
ForumForum  PortalPortal  Latest imagesLatest images  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

 

 'Tableta' nga Apple: E mirë, apo e keqe?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
noah~hack
Admin
noah~hack


Numri i postimeve : 275
Join date : 24/01/2010
Age : 29

'Tableta' nga Apple: E mirë, apo e keqe? Empty
MesazhTitulli: 'Tableta' nga Apple: E mirë, apo e keqe?   'Tableta' nga Apple: E mirë, apo e keqe? EmptyFri Jan 29, 2010 12:36 am

'Tableta' nga Apple: E mirë, apo e keqe? Apple-ipad-4

iPad Apple mori dy vjet për tu dizajnuar dhe ndërtuar. Ndërsa, vrulli për ta poseduar atë ka marrë vetëm disa orë.

Mirëpo, ka edhe të tillë që këtë produkt nuk e vlerësojnë edhe aq shumë. Faqja e njohur për teknologji, Gizmodo ka përpiluar një listë të shkurtër të "dështimeve absolute " për këtë produkt duke e cilësuar atë si "të parëndësishëm".

Sipas Gizmodo, dështimet e inovacionit më të ri të Apple përfshijnë vetë emrin "iPad," bashkë me dështimet estetike, dhe paaftësinë e saj për të punuar në aplikacione të shumta në të njëjtën kohë, mungesa e një aparat fotografik, tastiera pa multi-touch, mungesa e një porti për HD video, mungesa e mbështetjes për Adobe Flash, si dhe nevojën për të lidhur me kamerë përmes adapterit.

Gjykimet e tilla mund të jetë rë drejta nëse pika e krahasimit është një kompjuter. iPad nuk është një kompjuter shumë i mirë në krahasim me një MacBook Pro apo MacBook.

Komenti më interesant është ai ku për iPad thuhet se është si të jetosh me prindërit tuaj - nuk ka shumë gjëra që ju do të mund ti bënit, por ka përparësitë e saja të pamohueshme.

Megjithatë, iPad është një pajisje për të cilën ne jemi të sigurt se do të ketë blerës të shumtë, siç ka pasur edhe për iPod dhe iPhone.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.v-shala.tk
 
'Tableta' nga Apple: E mirë, apo e keqe?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Miresevini ne forum ju urojm te kaloni çaste te bukura dhe kenaqesi pa fund...  :: Qendra E Forumit :: Te Rejat Rreth Teknologjise-
Kërce tek: